بلبرینگ ان اس کا (NSK)

بلبرینگ ان اس کا (NSK)


فروش رولبرینگ سوزنی ان اس کی

رولبرینگ سوزنی NSK به دلیل یاتاقان غلتکی شعاعی که دارای ظرفیت بیشتر می باشد، که توانایی تحمل بار بالایی را دارد. از این رولبرینگ ها می توان در پمپ ها، دمنده ها، ماشین آلات عمومی و کاهش دهنده سرعت استفاده کرد. رولبرینگ سوزنی ان اس کی یا نیدل بیرینگ NSK در ۵ مدل زیر به مشتریان ارائه می گردد.

نیدل بیرینگ سوزنی NSK با پوسته کشیده شده
نیدل بیرینگ سوزنی NSK با انتهای باز
نیدل بیرینگ سوزنی NSK با انتهای بسته
نیدل بیرینگ سوزنی ان اس کی با حلقه داخلی آن یا بدون حلقه داخلی

رولبرینگ های سوزنی ان اس کی مرکب

مشخصات فنی نیدل برینگ سوزنی (رولبرینگ سوزنی) NSK

در رولبرینگ های سوزنی غلتک ها به شکل استوانه ای بوده ولی قطر آنها به نسبت طولشان کوچک است که علیرغم این ویژگی از قدرت تحمل بالایی برخوردار بوده و در مصارفی که فضای موجود کوچک باشد مناسب هستند.

عدم تماس انتهای غلتک ها با لبه های بیرینگ موجب اجتناب از تمرکز تنش در گوشه ها می شود.

این نوع رولبرینگ ها اصولا از جنس فولادهای کربن – کرومی بوده و ضمن دارا بودن ضخامت کم از قدرت تحمل بار زیادی برخوردار هستند و بسته به نوع کاربرد ممکن است حلقه داخلی داشته یا نداشته باشند.شیار غلتک در حلقه داخلی آنها پرداخت شده و بعد از نصب نیز باید پرداخت دقیق شوند.

نوع تحمل بار: این رولبرینگ ها قابلیت تحمل بار شعاعی را دارند.

انواع نیدل بیرینگ سوزنی NSK

نیدل بیرینگ سوزنی با پوسته کشیده شده
نیدل بیرینگ سوزنی با انتهای باز
نیدل بیرینگ سوزنی با انتهای بسته
نیدل بیرینگ سوزنی با حلقه داخلی آن یا بدون حلقه داخلی
رولبرینگ های سوزنی مرکب

رولبرینگ سوزنی کف گرد یا نیدل بیرینگ سوزنی کف گرد NSK

این بیرینگ ها قادر به تحمل بار محوری سنگین بوده است و ضمن حساس نبودن به بارهای ضربه ای به حداقل فضای محوری ممکن برای نصب نیاز دارد. طرح آنها کاملا مشابه رولبرینگ های کف گرد استوانه ای است. مشابه رولبرینگهای سوزنی شعاعی، اگر سطح شفت و نشیمنگاه سنگ خورده و سخت باشد، رولبرینگ های کف گرد سوزنی را می توان با یک واشر یا فقط به صورت مجموعه غلتک های سوزنی با یک قفسه به کار برد. معمولا در این موارد از واشرهای پرسکاری شده و سخت شده از جنس فولاد فنری با ضخامت یک میلیمتر استفاده می شود. از آنجا که این واشرها را سنگ نمی زنند، قیمت بالایی ندارد. در جایی که دقت بالا یا سطوح تماس ناصاف نشیمنگاه یا شفت ایجاد نماید که از واشرهای ضخیم تری استفاده شود، از واشرهای شفت و نشیمنگاه رولبرینگ های کف گرد استوانه ای استفاده می شود. این نوع بیرینگ توانایی تحمل بارهای محوری خیلی سنگین و بارهای ضربه ای می باشد.

این بیرینگ ها قادر به تحمل بار محوری سنگین بوده و ضمن حساس نبودن به بارهای ضربه ای به حداقل فضای محوری ممکن برای نصب نیاز دارند. این رولبرینگ ها بار محوری را فقط از یک سمت می توانند تحمل کنند. بیرینگ شامل واشر محفظه Housing washer، واشر شافت Shaft washer و مجموعه قفسه و غلتک هاست. می توان مجموعه قفسه و غلتک ها را فقط با یک واشر کفی Thrust washer بکار برد و این در حالتی است که محل قرار بیرینگ از سختی و صافی سطح کافی برخوردار باشد.

نوع تحمل بار: قدرت تحمل بار محوری سنگین را دارد.

نکات: هدایت شعاعی مجموعه قفسه وغلتک ها بخصوص در سرعت های بالا ضروری است. جهت اجتناب از به وجود آمدن خطاهایی مانند سرخوردن غلتک ها بر روی شیار خود رولبرینگ ها باید همیشه تحت یک حداقل بار قرار داشته باشد.

کد های رولبرینگ سوزنی NSK

برخی از کد های رولبرینگ سوزنی NSK قابل ارائه در زیر آمده است، لطفا جهت دسترسی به دیگر کد ها به کاتالوگ مراجعه نمایید.

بلبرینگ ان اس کا (NSK)

بلبرینگ ان اس کا (NSK)

قطر داخلی ۱۴: RNA4900TT
قطر داخلی ۱۶: RNA4901TT، RNA6901TT
قطر داخلی ۱۸: RNA49/14TT
قطر داخلی ۲۰: RNA4902TT، RNA6902TT
قطر داخلی ۲۲: RNA4903TT، RNA6903TT
قطر داخلی ۲۵: RNA4904TT، RNA6904TT
قطر داخلی ۲۸: RNA49/22TT، RNA69/22TT
قطر داخلی ۳۰: RNA4905TT، RNA6905TT
قطر داخلی ۳۲: RNA49/28TT، RNA69/28TT
قطر داخلی ۳۵: RNA4906TT، RNA6906TT

مزایای رولبرینگ سوزنی NSK

 

توانایی تحمل بار شعاعی بالایی را دارند. در مواردی که سرعت کم و متوسطی دارند استفاده می شود. در قسمت های خودرو مثل گیربکس، فرمان و کلاچ استفاده می شود. از این رولبرینگ ها برای کم شدن سطح چرخان استفاده می شود. حلقه های خارجی رولبرینگ دارای دنده های قوی هستند با دقت بالا و از تاج نهایی خوبی برخوردارند. رولبرینگ های سوزنی NSK یکی از مقاوم ترین نوع رولبرینگ های سوزنی می باشد که با حداکثر قابلیت بارگیری و حداکثر سختی سطحی تولید می شوند. یکی دیگر از مزایای رولبرینگ سوزنی شعاعی قطر کم ساچمه ها است که باعث حجم و وزن کمتری می شود. این رولبرینگ ها خاصیت این را دارند که گاهی بدون رینگ و با استفاده از بدنه ماشین الات به عنوان نگهدارنده استفاده شود. در مواردی که وزن دستگاه و کاربری بالا می باشد مانند صنعت هوافضا از رولبرینگ های سوزنی که دارای وزن کمی هستند استفاده می شوند.

 

 

جز ساده ترین یاتاقان غلتکی شعاعی می باشد و دارای ظرفیت بار شعاعی بیشتری است و در کاربری هایی که نیازمند سرعت و دقت بالاتری است استفاده می شود. در رولبرینگ استوانه ای اصطکاک بین غلطک و فلنچ کم است. می توان گفت که رولبرینگ ها برای ایجاد حرکت در بارهای شعاعی مناسب هستند و بیشتر مواقع در این زمینه استفاده می شوند. یکی دیگر از مزایای مهم این رولبرینگ ها این است که با استفاده از ایجاد غلتش با لغزش کم و مقاومت زیاد باعث ایجاد حرکت بین دو یا چند قطعه می شود. از کاربردهای این نوع رولبرینگ می توان در پمپ ها، دمنده ها، ماشین آلات عمومی و کاهش دهنده سرعت استفاده کرد.

نظری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مشاوره تلفنی