بلبرینگ

بلبرینگ چیست؟ (یاتاقان یا Ball Bearing)

بلبرینگ ها گونه ای از یاتاقان ها هستند که بار های محوری، شعاعی و یا هر دو بار محوری شعاعی را تحمل می کنند البته شایان ذکر است بلبرینگ ها بیشتر بار شعاعی را تحمل می کنند، کلمه بال بیرینگ یا بلبرینگ از دو قسمت Ball به معنای گوی و Bearing به معنای تحمل کردن تشکیل شده است علت وجود یاتاقان و ساخت آن در تفاوت بین لغزش و غلتش است. اندازه یاتاقان ها استاندارد بوده و هر کدام برای مواردی خاص مورد استفاده قرار می گیرد که بیرینگ ها از نظر ساختمان داخلی به انواع یاتاقان های لغزشی، یاتاقان های غلتشی و یاتاقان های مگنتی مختلفی تقسیم می شوند. بلبرینگ ها با دارا بودن ساچمه های گرد به عنوان عضو غلتشی قادرند اجزای چرخان و نوسانی موجود در سیستم درگیر مانند شافت و یاتاقان ها را با حداقل اصطکاک بار و نیرو های ایجاد شده، منتقل کنند. این خصوصیات در بلبرینگ باعث افزایش عمر مفید قطعات، سرعت، کاهش ایجاد گرما و کاهش صدا در حین کارکرد دستگاه می شود.

کاربرد بلبرینگ

  • نگهداری محور به طوری که از لقی و لق زدن آن داخل بدنه جلوگیری کند.
  • جلوگیری از حرکت جانبی محور و برخورد قسمت های متحرک و ثابت.

فروش بلبرینگ

فروش بلبرینگ به فاکتور های زیادی از قبیل جنس بلبرینگ، برند سازنده آن، سایز بلبرینگ، مدل آن و … وابسته است. علاوه بر موارد ذکر شده خدمات پس از فروشی ک یک مجموعه در اختیار شما قرار می دهد تاثیر چشم گیری بر قیمت گذاری آن ها دارد. مجموعه بیرینگ مارت با سابقه طولانی مدتی که در این حوزه دارد به یکی از شناخته شده ترین و در عین حال معتبر ترین مجموعه های فعال در این حوزه تبدیل شده است که تضمین کیفیت و قیمت از اصلی ترین مواردی است که این مجموعه را از سایر رقبا متمایز می سازد.

کارشناسان این مجموعه در تمام طول هفته آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند تا در صورت بروز هر گونه مشکل و یا ایرادی بتوانید با کمک این کارشناسان در کوتاه ترین زمان و با کمترین آسیبی آن را حل و فصل نمایید.

جالب است بدانید که این مجموعه پس از فروش بلبرینگ در صورت نیاز مشتری کارشناسانی را به محل اعزام می کنند تا آن ها در نصب بلبرینگ و قرار دادن آن در دستگاه یاری نمایند چرا که اگر فرد تخصص و دانش کافی نصب بلبرینگ را نداشته باشد ممکن است خسارت های جبران ناپذیری به دستگاه و در کل مجموعه شما وارد کند.

بلبرینگ های شیار عمیق

بلبرینگ های شیار عمیق یکی از پرکاربردترین و پر استفاده ترین نوع بلبرینگ ها هستند. دلایلی که باعث رواج بلبرینگ های شیار عمیق و فروش بلبرینگ شیار عمیق دو چندان شده است به طوری که کارفرماهای زیادی به دنبال خرید بلبرینگ شیار عمیق هستند، اصطکاک کم آن ها بود؛ همین اصطکاک کم آن ها باعث می شود که بلبرینگ ها در حین کار صدای زیادی تولید نکرده و همین طور سرعت بالاتری هم داشته باشند، جالب است بدانید قیمت بلبرینگ شیار عمیق نسبت به کارایی که دارد بسیار مناسب است.
در حالت کلی خرید بلبرینگ کار بسیار ساده ای است اما نصب آن یکی از دغدغه های اصلی اپراتور ها می باشد،جالب است بدانید که نصب بلبرینگ های شیار عمیق بسیار ساده و بی دردسر است؛ در واقع دلیل نصب ساده این بلبرینگ ها، ساختار ساده آن ها است که باعث شده تا آن ها نسبت به بلبرینگ های دیگر کم تر نیاز به تعمیر پیدا کنند و نگهداری از آن ها آسان باشد در نتیجه با یک بار خرید بلبرینگ شیار عمیق شما تا مدت ها از تعویض یا تعمیر آن ها بی نیاز هستید که موضوع موجب صرفه جویی در هزینه هایتان می شود. بلبرینگ های شیار عمیق می توانند بارهای شعاعی و محوری را از هر دو جهت تحمل کنند و فروش بلبرینگ شیار عمیق را گسترده تر می کند.

بلبرینگ های کف گرد

می توان گفت که ساختار بلبرینگ های کف گرد نسبت به انواع دیگر بلبرینگ ها متفاوت است. بلبرینگ های کف گرد در تحمل بارهای محوری بسیار عالی و مقاوم عمل می کنند، لذا اگر بار ورودی به مجموعه شما از نوع محوری است اولین قدم برای شما در جهت بهبود کیفیت و بهره وری خرید بلبرینگ کف گرد می باشد؛ نکته ای که درباره بلبرینگ های کف گرد یک طرفه وجود دارد این است که آن ها به هیچ وجه نباید تحت تاثیر نیروی بارهای شعاعی قرار بگیرند در غیر این صورت به سرعت تغییر حالت داده و شما مستلزم به تعویض آن ها و خرید بلبرینگ جدید هستید. قیمت بلبرینگ کف گرد بسیار مناسب است لذا اگر کارایی لازم را برای شما دارد می توانید با خرید بلبرینگ کف گرد در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

 

 

 

بلبرینگ های خود تنظیم

همان طور که می دانید ممکن است بلبرینگ ها در معرض صدمات و خطرات زیادی قرار بگیرند. یکی از خطراتی که می تواند مشکلات زیادی را برای بلبرینگ ها و دستگاه هایی که بلبرینگ ها در آن ها قرار گرفته اند ایجاد کند، تغییر زاویه محوری آن ها است به همین دلیل اگر شما در هنگام خرید بلبرینگ دقت کافی نداشته باشید ممکن است با خرید بلبرینگ نامناسب در صورت تغییر زاویه هزینه های هنگفتی را متحمل شوید. عموم فروش بلبرینگ های خود تنظیم مختص به جلوگیری از این مشکل است در ساخت بلبرینگ های خود تنظیم، دو ردیف ساچمه و یک حلقه بیرونی به کار می رود و برای همین است که در دستگاه هایی که از بلبرینگ های خود تنظیم استفاده می کنند، موقعیت و نسبت قرار گیری بلبرینگ نسبت به شفت متغیر است. پس اگر در سیستم شما زاویه مداما در حال تغییر است توصیه می شود که به فکر خرید بلبرینگ خود تنظیم باشید تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه های خودف بازدهی کارتان را بالا ببرید. در هنگام فروش بلبرینگ توصیه های لازم و نحوی نصب آن به خریداران توضیح داده می شود با این حال اگر تخصص یا تجربه کافی ندارید بهتر است از یک فرد کاردان کمک بگیرید.

بلبرینگ های تماس زاویه ای

حلقه‌های خارجی و داخلی بلبرینگ تماس زاویه‌ای با همدیگر تشکیل زاویه‌ای می‌دهند که سبب می‌شود بتوانند همزمان بارهای شعاعی و محوری را تحمل کنند. این بلبرینگ‌ها با زاویه‌ی تماس ۱۵ درجه، ۳۰ درجه و ۴۰ درجه ساخته می‌شوند. قابلیت تعلیق بار به میزان این زاویه بستگی دارد. هرچه میزان زاویه بیشتر باشد تعلیق بار محوری نیز افزایش می‌یابد. هر چقدر که درجه زاویه کمتر باشد کاربرد آن برای متصل شدن به ماشین آلاتی با سرعت‌های دورانی زیادتر، بیشتر می‌شود.

در بازار، بلبرینگ تماس زاویه‌ای در ۳ نوع تک ردیفه، ۲ ردیفه و بلبرینگ با ۴ نقطه تماس موجود است.

    مشاوره تلفنی