OLYMPUS DIGITAL CAMERA


ساختار کاسه نمد

کاسه نمد از سه قسمت فنر، واشر کاسه ای شکل فلزی و الاستومر تشکیل شده، که از نشت سیالات و ورود عناصر در قطعات مکانیکی جلوگیری می کند. قسمت فنری در لبه‌ی لاستیکی کاسه‌نمد‌ها به عنوان یک تقویت کننده جهت جلوگیری از ورود مواد و آلودگی‌های خارجی به داخل دستگاه عمل می‌کند. حلقه‌ی فلزی موجود در اسکلت داخلی، موجب استحکام و مقاومت کاسه نمد می‌شود و بخش بیرونی کاسه‌نمد که معمولاً از لاستیک نیتریل ساخته
می شود، که البته بر اساس نیاز مصرف‌کننده و شرایط محیطی در متریال‌های دیگر نیز قابل تولید است.

کاربرد کاسه نمد

کاسه نمد به عنوان یک مانع فیزیکی، موجب حفظ روغن روانکار در محل خود، جلوگیری از خارج شدن روغن و ورود آلودگی‌‌ها و گرد و غبار به محفظه‌ی سیستم روانکاوی می‌شود. در واقع با قرار گرفتن در برابر بلبرینگ مانع از ورود و خروج هر عنصر یا سیالی می گردد. به طور کلی کاسه‌نمدها در هر مکانی (مانند سوپاپ، پلوس، شیر فرمان، گیربکس، میل لنگ ماشین و …) که قطعه‌ای دوار یا متحرک وجود داشته باشد که هدف جلوگیری از نشت سیال و عدم نفوذ گرد و غبار می‌باشد به کار می رود.

انواع کاسه نمد

کاسه نمدها بسته به محل استفاده در متریال های مختلف همچون مقاومت در برابر فرسایش، حرارت، برودت، مواد نفتی، مواد اسیدی و قلیایی و… تولید می شوند.

کاسه نمد  NBR: کاسه نمدهای ضدروغن نیتریل بوتادین (Nitrile Butadiene Rubber) متداول ترین آببندها هستند، که مقاومت بالایی در برابر گریس داشته و بازه دمایی عملکرد این کاسه نمدها ۴۰- تا ۱۲۰+ درجه سانتی گراد می باشد.

کاسه نمد  ACM: ترکیبی از لاستیک اکرلیک و نیتریل بوتادین است که مقاومت بالایی در برابر روغن داشته و تا دمای۱۵۰ درجه سانتیگراد را نیز تحمل می کند.

کاسه نمد:PolyUrethane  کاسه نمدهایی که با پلی یورتان  (P.U)تولید می شوند در مقابل گریس، سایش، پارگی و کشش مقاومت بالایی دارد. این نوع آببند از مقاوم ترین کاسه نمدهای رایج محسوب می گردد.

کاسه نمد: Silicon  کاسه نمدهای سیلیکونی تولید شده توسط کیمیا صنعت دارای ویژگی خاصی در کاهش جذب روغن و استهلاک و هم چنین قابلیت مقاومت بالای دمایی از ۵۰- الی ۲۵۰+ را دارا است .

کاسه نمد  :Vitonکاسه نمد وایتون، مقاومتی بالایی در برابر حرارت دارد و قادر است تا ۳۰۰+ درجه سانتیگراد را تحمل کند.

کاسه نمد  PTFE: کاسه نمد پلی تترا فلوئورو اتیلن (Polytetrafluoroethylene) به علت عملکرد مطلوب در دمای بالا (۳۲۰+ درجه سانتی گراد)، کاهش اصطکاک و عمر طولانی در موارد خاص کاربرد دارد.

کاسه نمد EPDM: کاسه نمد با متریال اتیلن پروپیلن داین مونومر ( (Ethylene Propylene Diene Monomer دارای مقاومت بالایی در برابر مواد اسیدی، گازها، زنگ زدگی، آب شور، ازون، نور خورشید و شرایط سخت جوی است.

نظری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مشاوره تلفنی