بلبرینگ ان تی ان (NTN)

بلبرینگ ان تی ان (NTN)


معرفی بلبرینگ NTN

گروه NTN در تلاش است ضمن تحقیق و توسعه، تولید، بازاریابی و پشتیبانی فنی، محصولات و خدمات بهتری را ارائه دهد. NTN برای تقویت شبکه جهانی خود از برندهای برتر منطقه ای استفاده کرده است.

در اروپا، برند NTN-SNR در سال ۲۰۰۸ با ادغام NTN و SNR، بزرگترین تولید کننده بیرینگ در فرانسه تأسیس شد. اکنون NTN-SNR به عنوان رهبر بازار با بهره گیری از اثر هم افزایی حداکثری از نظر پیشرفت های فناوری، جغرافیایی و تجاری ، وضعیتی غیرقابل انکار را تضمین کرده است.

شرکت NTN آمریکا از زمان تاسیس در آمریکای شمالی در سال ۱۹۶۳، نقش مهمی در همکاری و توسعه برند های BCA و BOWER ایفا می کند.

NTN با متحد کردن تمام توان گروه برای دنبال کردن اثر هم افزایی بیشتر، سعی دارد به سرعت پاسخگوی نیازها و انتظارات مشتریان خود در سراسر جهان باشد.

فلسفه کمپانی NTN

بنیان گذاران NTN از زمان تاسیس آن در سال ۱۹۱۸ همواره به دنبال چالش و رقابت بودند و معتقد بودند با همکاری همه مجموعه می توانند باعث پیشرفت جامعه شوند. این عقیده در روح مجموعه NTN رخنه کرده و در بیش از ۱۰۰ سال به کارمندان آن منتقل شده است.

به منظور عملی کردن فلسفه شرکت، کارمندان گروه بلبرینگ NTN طرز فکر و عملکردی که برای هدف گذاری استفاده می کنند را به عنوان سنگ بنای کار خود یاد می کنند. هدف آنها از به کار بردن فلسفه شرکت در کار خود این است که از طریق تخصص و خدمات فنی به حل مسائل اجتماعی جهانی کمک کنند و به یک جامعه صاف و پایدار دست یابند.

آنها برای فناوری جدید نیز فلسفه چیده اند که در زیر به آن اشاره شده است:

۱. ایجاد فناوری اورجینال

۲. ارائه فناوری برای ارزش افزوده و خدمات بیشتر مناسب برای هر مشتری و کاربر

۳. بهبود سطح زندگی کارمندان، توزیع بازده منصفانه به سهام داران و سهم جامعه بر اساس رشد مداوم کار ما

۴. ارتقا جهانی سازی و تشکیل سیستم های مدیریتی و سازمانی که برای NTN به عنوان یک شرکت برتر بین المللی ضروری است.

محصولات بلبرینگ ان تی ان NTN

بیرینگ های عناصر نورد از عناصر نورد (ساچمه ها یا غلتک‌ها) بین حلقه‌های داخلی و خارجی تشکیل شده‌اند و با استفاده از اصطکاک عناصر کار می‌کنند. آنها به طور کلی بر اساس نوع عنصر نورد مورد استفاده به عنوان بلبرینگ یا رولبرینگ طبقه‌بندی می‌شوند و بسته به جهت بار تحت حمایت در دو نوع یاتاقان‌های شعاعی که بارهای شعاعی را تحمل می‌کنند و یاتاقان‌های محوری که بارهای محوری را تحمل می‌کنند در دسترس هستند.

بلبرینگ شیار عمیق NTN

انواع پرمصرف بلبرینگ ها؛ یاتاقان‌هایی با حلقه گیر برای تسهیل موقعیت در هنگام نصب رینگ بیرونی. این بیرینگ ها تغییرات در ابعاد سطح اتصالات بلبرینگ را به دلیل دمای بدنه جذب می‌کنند و که در برابر آلودگی در روغن روان‌کار مقاوم هستند.

بلبرینگ تماس زاویه ای NTN

در این بلبرینگ ها، خط مستقیمی که حلقه داخلی، ساچمه ها و حلقه بیرونی را به هم وصل می کند دارای زاویه مشخصی در جهت شعاعی (زاویه تماس) است. این زاویه به طور کلی با سه نوع زاویه تماس طراحی شده است. این یاتاقان ها می توانند بارهای محوری را تحمل کنند، اما به دلیل زاویه تماس نمی توانند به تنهایی استفاده شوند و باید به صورت جفت یا ترکیبی استفاده شوند.

بلبرینگ های خود تنظیم NTN

بلبرینگ های خود تنظیم دارای یک سطح کروی با نقطه ای هستند که در آن مرکز سطح مسیر حلقه بیرونی با مرکز بلبرینگ منطبق است و حلقه داخلی دارای یک شیار مسیر دو ردیفه است. توپ ها، شیار و حلقه داخلی می توانند آزادانه تا یک درجه نسبت به حلقه بیرونی کج شده و بچرخند. به این ترتیب، ناهماهنگی ناشی از خطاهای پردازش در محور یا محفظه، یا با نصب بلبرینگ، به طور خودکار اصلاح می شود. با این حال، از آنجایی که ظرفیت تحمل بارهای محوری زیاد نیست، یاتاقان ها برای مکان هایی با بارهای محوری بزرگ مناسب نیستند.

یاتاقان‌ها اغلب در کاربردهایی مانند محورهای محرک استفاده می‌شوند، زیرا در صورت استفاده از آداپتور برای یاتاقان‌هایی با کالیبرهای با سوراخ مخروطی، نصب و جدا کردن آن آسان است.

رولبرینگ سوزنی ان تی ان

این بلبرینگ ها از غلتک های سوزنی کوچک با قطر ۶ میلی متر یا کمتر با عرض ۳ تا ۱۰ برابر قطر به عنوان عناصر نورد استفاده می کنند. به این ترتیب، آنها دارای ارتفاع مقطع کم، ظرفیت بارگذاری بالا نسبت به ابعاد، و استحکام بالا به دلیل تعداد عناصر هستند و برای حرکت چرخشی مناسب هستند.

رولبرینگ استوانه ای ان تی ان

اینها از غلتک ها به عنوان عناصر نورد استفاده می کنند و ظرفیت بارگذاری بالایی دارند. غلتک ها توسط دنده های حلقه داخلی یا خارجی هدایت می شوند. حلقه های داخلی و خارجی را می توان برای تسهیل مونتاژ از هم جدا کرد و هر دو را می توان محکم نصب کرد. در انواع بدون دنده، حلقه داخلی یا بیرونی می توانند آزادانه در جهت محوری حرکت کنند، که باعث می شود یاتاقان های غلتکی استوانه ای برای استفاده در یاتاقان های جانبی آزاد که انبساط شفت را جذب می کنند، ایده آل باشند.

در انواع با دنده، یاتاقان می تواند بار محوری کمی را بین سطوح انتهایی غلتک و دنده ها تحمل کند. رولبرینگ های استوانه ای شامل نوع HT است که شکل سطوح انتهایی غلتک و دنده ها را برای افزایش ظرفیت بار محوری تغییر می دهد و نوع E که دارای طراحی داخلی ویژه برای افزایش ظرفیت بار شعاعی است. نوع E برای اندازه های با قطر کوچک استاندارد است.

بلبرینگ ان تی ان (NTN)

بلبرینگ ان تی ان (NTN)

رولبرینگ مخروطی ان تی ان

رولبرینگ مخروطی طوری طراحی شده‌ است که راه‌راه حلقه داخلی و خارجی و راس غلتک‌های مخروطی در یک نقطه از خط مرکزی یاتاقان قطع می‌شوند. به همین دلیل، غلتک ها به سمت دنده حلقه داخلی فشار داده می شوند و توسط حلقه داخلی هدایت می شوند و بارها را از سطح شیار حلقه داخلی و سطح راهروی حلقه بیرونی به عنوان بار ترکیبی روی سطح راه دریافت می کنند.

هنگامی که بار شعاعی اعمال می شود، نیروی جزء در جهت محوری تولید می شود، بنابراین یاتاقان ها باید به صورت جفت استفاده شوند. حلقه داخلی با غلتک ها و حلقه بیرونی از هم جدا می شوند، که نصب با فاصله یا پیش بار را تسهیل می کند. با این حال، مدیریت فاصله مونتاژ شده دشوار است و توجه را می طلبد. رولبرینگ های مخروطی قادر به تحمل بارهای بزرگ، محوری و شعاعی هستند.

رولبرینگ بشکه ای ان تی ان

این بلبرینگ ها دارای یک حلقه بیرونی با سطح مسیر کروی و یک حلقه داخلی هستند که دو ردیف از عناصر نورد بشکه ای شکل را در بر می گیرد. انواع مختلفی وجود دارد که با طراحی داخلی متفاوت هستند. این یاتاقان ها به راحتی با آداپتور بر روی شفت نصب می شوند و در بسیاری از ماشین های صنعتی به دلیل ظرفیت بار بالا استفاده می شوند. مشکلات احتمالی شامل عدم تحمل یک ردیف در زمانی که بار محوری زیاد است، نیاز به توجه به شرایط استفاده دارد.

تاریخچه کمپانی NTN

کار گروه NTN از زمانی آغاز شد که یک مرد جوان در شهر کووانا، یک کارخانه فولادی تأسیس کرد و تحقیقات و ساخت بلبرینگ را در سال ۱۹۱۸ آغاز کرد. این شرکت تولید و فروش بیرینگ ها را با نام تجاری NTN از سال ۱۹۲۳ شروع کرد. NTN از صدمین سالگرد تاسیس خود را در سال ۲۰۱۸ جشن گرفت و طبق گفته کمپانی، تا ۱۰۰ سال آینده نیز پیش خواهد رفت!

نظری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مشاوره تلفنی