بلبرینگ ان اس کا (NSK)

بلبرینگ ان اس کا (NSK)


معرفی بلبرینگ NSK

شرکت NSK در سال ۱۹۱۶ تأسیس شد و اولین بلبرینگ های ساخته شده در ژاپن را تولید کرد. از آن زمان، این شرکت پیشگام توسعه بیرینگ ها در ژاپن است و اکنون دامنه کاملی از بلبرینگ ها را ارائه می دهد و آنها را در سراسر جهان به فروش می رساند. بیرینگ NSK در رشد بسیاری از صنایع و پیشرفت فناوری مکانیکی کمک شایانی کرده است. اکنون، این شرکت بیشترین سهم از بازار بیرینگ در ژاپن را دارد و یکی از بزرگترین تأمین کنندگان بلبرینگ در جهان است.

این برند از تخصص خود در فناوری ماشین آلات که طی سال ها تولید بیرینگ حاصل شده است، برای تولید محصولات زیر استفاده می کند:

محصولات خودرو
ماشین آلات و ابزار دقت
محصولات مکاترونیک

شرکت NSK در نظر دارد تا تلاش های خود را به طور گسترده ای در سطح شرکت انجام دهد تا اطمینان حاصل کند فعالیت های تجاری کل شرکت به قوانین و مقررات مربوطه پایبند بوده و بر اساس مسئولیت های اجتماعی انجام می شود.

فلسفه برند NSK

شرکت NSK فلسفه خودش را اینگونه بیان می کند :

فلسفه شرکت NSK، دامنه فعالیت های تجاری، نحوه مشارکت در جامعه و هدف اصلی را تعریف می کند. در اصل، نوع شرکتی را که می خواهیم به آن دست پیدا کنیم توصیف می کند و به عنوان یک مرجع برای کلیه تصمیمات و اقدامات ما، به ویژه هنگامی که از مسیر صحیح پیش رو مطمئن نیستیم عمل می کند. فلسفه شرکت NSK شامل ارائه ایده عملیات، اصول مدیریتی، پیام مجموعه و عمل بر طبق گایدلاین ها است.

همانطور که در لوگو هم اشاره شد، پیام این مجموعه “مسئولیت پذیری و خلاقیت، حرکت و انعطاف پذیری” است.

محصولات NSK

بلبرینگ شیار عمیق NSK

بلبرینگ NSK طیف کاملی از بلبرینگ های شیار عمیق را تولید می کند. این بلبرینگ ها متداول ترین نوع هستند و در کاربردهای بسیار متنوعی استفاده می شوند. بلبرینگ های شیار عمیق تک ردیفی رایج ترین نوع بلبرینگ های عناصر نورد هستند. استفاده از آنها بسیار گسترده است. علاوه بر یاتاقان های نوع باز، این یاتاقان ها اغلب دارای سپرهای فولادی یا آب بند لاستیکی هستند که در یک یا هر دو طرف نصب شده و با گریس پیش روغن کاری می شوند. همچنین گاهی اوقات از حلقه های ضربه ای در حاشیه استفاده می شود. در مورد شیار ها، فولاد فشرده رایج ترین ماده اولیه است.

بلبرینگ مینیاتوری NSK

بلبرینگ های مینیاتوری را می توان به دو نوع اصلی شیار عمیق و تماس زاویه ای تقسیم کرد. شیار عمیق بسته به جزئیات طراحی آنها را می توان به پنج کلاس زیر تقسیم کرد:

نوع استاندارد
حلقه بیرونی فلنج دار
حلقه داخلی کشیده
نوع منبسط شده که در آن یک حلقه دارای ضخامت شعاعی است که در مقایسه با عرض یاتاقان بزرگتر از حد معمول است.
نوع مقطع نازک که در آن هر دو حلقه در جهت شعاعی بسیار نازک هستند. آنها همچنین می توانند به عنوان: باز، محافظ، یا مهر و موم طبقه بندی شوند.

بلبرینگ تماس زاویه ای NSK

بلبرینگ های تماس زاویه ای برای پاسخگویی به نیازهای فزاینده سازندگان تجهیزات اصلی طراحی شده است. این یاتاقان ها دارای زاویه تماس هستند به طوری که می توانند بارهای محوری قابل توجهی را در یک جهت همراه با بارهای شعاعی تحمل کنند. علاوه بر این، از آنجایی که یک جزء محوری هنگام اعمال بار شعاعی ایجاد می‌شود، این یاتاقان‌ها معمولاً به صورت جفت، مجموعه‌های سه‌گانه، مجموعه‌های چهارگانه یا مجموعه‌های چندگانه استفاده می‌شوند. NSK یکی از جامع ترین محدوده های بلبرینگ تماس زاویه ای موجود را ارائه می دهد.

بلبرینگ خود تنظیم NSK

این نوع بلبرینگ زمانی توصیه می شود که تراز شفت و محفظه مشکل باشد و شفت ممکن است خم شود. حلقه بیرونی دارای یک شیار کروی است و مرکز انحنای آن با بیرینگ منطبق است. بنابراین، محور حلقه داخلی، توپ‌ها و قفس می‌تواند تا حدودی در اطراف مرکز یاتاقان منحرف شود. معمولا از قفس های فولادی فشرده استفاده می شود. از آنجایی که زاویه تماس کوچک است، ظرفیت بار محوری کم است. انحراف دینامیکی مجاز تقریباً ۰.۰۷ تا ۰.۱۲ رادیان (۴ تا ۷ درجه) تحت بارهای معمولی است.

بلبرینگ کف گرد NSK

بلبرینگ کف گرد به آنهایی که دارای صندلی‌های صاف یا صندلی‌های هم تراز هستند، بسته به شکل صندلی حلقه بیرونی (واشر بدنه) طبقه‌بندی می‌شوند. آنها می توانند بارهای محوری را تحمل کنند اما بارهای شعاعی را ندارند. برای بلبرینگ های یک جهته رانش معمولاً از قفس های فولادی فشرده و شیار های برنجی ماشینکاری شده استفاده می شود.

موجود در دو طرح تک جهت و دو جهت.
برای تطبیق ناهماهنگی‌های اولیه در یک مجموعه، هر دو طرح با صندلی‌های هم‌تراز کروی یا واشر صندلی هم‌تراز در دسترس هستند.
فولاد با کیفیت بالا – برای افزایش عمر یاتاقان تا ۸۰٪.
فناوری گریس پیشرفته – روان کننده های NSK که می توانند عمر و کارایی گریس صنعتی را افزایش دهند.
توپ های درجه بالا – عملکرد آرام و روان حتی در سرعت بالا.
حلقه‌های نشیمن اختیاری دچار ناهماهنگی اولیه می‌شوند.

رولبرینگ استوانه ای NSK

در یاتاقان‌های این نوع، غلتک‌های استوانه‌ای در تماس خطی با مسیرهای شیار هستند. ظرفیت بار شعاعی بالایی دارند و برای سرعت های بالا مناسب هستند. انواع مختلفی وجود دارد که به‌عنوان NU، NJ، NUP، N، NF (برای یاتاقان‌های تک ردیف)، NNU، و NN (برای یاتاقان‌های دو ردیفه بسته به طراحی یا عدم وجود دنده‌های جانبی) تعیین می‌شوند.

حلقه های بیرونی و داخلی از همه نوع قابل جدا شدن هستند.برخی از غلتک‌های استوانه‌ای هیچ دنده‌ای در حلقه داخلی یا خارجی ندارند، بنابراین حلقه‌ها می‌توانند به صورت محوری نسبت به یکدیگر حرکت کنند. این ها می توانند به عنوان یاتاقان های آزاد استفاده شوند. رولبرینگ های استوانه ای که در آنها یا حلقه های داخلی یا خارجی دارای دو دنده و حلقه دیگر دارای یک دنده است، می توانند مقداری بار محوری را در یک جهت تحمل کنند.

معمولاً از قفس های فولادی یا برنجی پرس شده استفاده می شود، اما گاهی اوقات از قفس های پلی آمیدی قالبی نیز استفاده می شود.

رولبرینگ مخروطی NSK

در این نوع از غلتک های مخروطی استفاده می کنند که توسط یک دنده پشتی روی مخروط هدایت می شوند. این بلبرینگ ها قادر به تحمل بارهای شعاعی و محوری بالا در یک جهت هستند.

در سری HR، غلتک‌ها هم از نظر اندازه و هم از نظر تعداد افزایش می‌یابند و ظرفیت بارگذاری بالاتری به آن می‌دهد. آنها معمولاً به صورت جفت به روشی شبیه به بلبرینگ های تماس زاویه ای تک ردیفی نصب می شوند. در این حالت، با تنظیم فاصله محوری بین مخروط ها، می توان فاصله داخلی مناسب را به دست آورد. از آنجایی که آنها قابل جدا شدن هستند، مجموعه های مخروطی و محفظه ها می توانند به طور مستقل نصب شوند.

رولبرینگ بشکه ای NSK

در شکل ها، انواع EA، C، CD، CA که برای ظرفیت بار بالا طراحی شده اند، موجود است. انواع EA، C و CD دارای قفس های فولادی فشرده هستند. و نوع CA دارای قفس های برنجی ماشینکاری شده است. نوع EA ظرفیت بارگذاری بالایی دارد، گشتاور پایینی دارد و قفس با استحکام بالایی دارد. یک شیار روغن و سوراخ هایی در حلقه بیرونی برای تامین روانکار در نظر گرفته شده است و شماره بلبرینگ با پسوند E4 اضافه شده است.

برای استفاده از یاتاقان های دارای شیار و سوراخ روغن، توصیه می شود یک شیار روغن در سوراخ هوزینگ ایجاد کنید، زیرا عمق شیار در بلبرینگ محدود است.

بال اسکرو NSK

NSK با بال اسکرو پیشرو در جهان به رشد صنعتی کمک کرده است. بال اسکرو NSK از طریق تریبولوژی پیشرفته (فناوری کنترل اصطکاک) توسعه یافته اند و NSK با تولید برجسته و تکنیک های کنترل کیفیت، بزرگترین حجم را در جهان تولید می کند. ما مجموعه ای کامل از بال اسکروها، از اندازه های کوچک گرفته تا بسیار بزرگ، برای ماشین ابزار، ماشین های قالب گیری تزریقی و ماشین آلات عمومی و همچنین برای استفاده در محیط های خاص، مانند تجهیزات تولید نیمه هادی و LCD، ارائه می دهد.

رولبرینگ سوزنی NSK

یاتاقان های غلتکی سوزنی یاتاقانی هستند که بسته به جهت بار تحمل شده به دو دسته شعاعی یا رانش طبقه بندی می شوند. یاتاقان‌های غلتکی سوزنی شامل بلبرینگ‌هایی می‌شوند که غلتک‌های آن‌ها کمی از محدوده اندازه غلتک‌های سوزنی که در ISO تعیین شده است بیشتر است. یاتاقان‌های غلتکی سوزنی شامل یاتاقان‌های شعاعی جامد و جامد، و همچنین دنبال‌کننده‌های مخصوص کاربرد، و دنبال‌کننده‌های غلتکی هستند.

بلبرینگ ان اس کا (NSK)

بلبرینگ ان اس کا (NSK)1

لینرگاید NSK

فرآیند تولید راهنماهای خطی یا لینرگاید شامل فناوری های تولیدی است که دقت بالا و کیفیت برجسته را تضمین می کند. ان اس کا مجموعه گسترده ای از محصولات را با قابلیت بارگذاری بالا و عملکرد عالی مقاوم در برابر گرد و غبار برای رفع نیازهای صنایع مختلف مانند ابزار، تجهیزات تولید نیمه هادی، دستگاه های صنعتی عمومی و تجهیزات پزشکی ارائه می دهیم. ما قادریم با ارائه محصولات مختلف مانند راهنمای خطی مینیاتوری برای مشخصات خاص، به سرعت و با اطمینان نیازهای در حال گسترش مشتریان را برآورده کنیم.

تاریخچه برند NSK

در سال ۱۹۱۴، با همکاری تاکاهاشی کورکیو و تاکهیکو یاماگوچی، مجموعه ای با نام نیپون سیکو شکل گرفت و تولید تستی بیرینگ را پایه ریزی. پس از تغییرات فراوان، این شرکت دوباره در سال ۱۹۱۶ با عنوان NSK کار خود را در توکیوی ژاپن آغاز کرد و خیلی زود به یکی از بزرگترین تولید کنندگان بلبرینگ در ژاپن تبدیل شد. از آن سال تا سال ۲۰۱۶ که صدمین سالگرد تاسیس این شرکت بود، این برند در بیش از ۲۹ کشور جهان مرکز تولیدی فعال دارد.

این برند از اوایل دهه ۱۹۶۰ در سطح جهان گسترش یافته است. این برند در سال ۱۹۶۲ یک دفتر فروش در آمریکا تاسیس کرد و به سرعت با تاسیس دفتر مرکزی، کارخانه، دفتر فروش و بخش های فناوری در سراسر آمریکا، اروپا، چین و آسیا و اقیانوس آرام دنبال شد. در سال های اخیر این شرکت دفاتر فروش جدیدی در روسیه و امارات افتتاح کرده، سایت های تولیدی خود را در چین گسترش داده و به اولین شرکت تولید کننده بیرینگ ژاپنی تبدیل شد که کارخانه ای را در مکزیک افتتاح کرد.

برند NSK در مراکز فناوری سراسر جهان فعالیت می کند تا بطور پویا به تحولات در محیط کسب و کار جهانی پاسخ دهد و به صورت انعطاف پذیر در خدمت مشتریان باشد.

نظری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مشاوره تلفنی